GRC/GRC Nedir?

GRC inşaat malzemeleri konusunda benzersiz buluşlardan biri olarak kabul edilmektedir. GRC; alkaliye dayanıklı özel cam elyafın çimento, özel silis kumu ve betona üstün vasıflar kazandıran kimyasal maddelerin karıştırılarak sprey sistemi veya premix sistem ile özel kalıplara püskürtülmesiyle oluşan bir betondur.

Su-çimento oranı 0,32 olan GFRC harcı, alkaliye dayanıklı özel cam elyafı ile birleşerek, gerilme, eğilme, dönme ve çarpma dirençleri normal betona göre çok yüksek olan mükemmel betonu oluşturur. Tüm bu özelliklerinden dolayı; GRC betonlar 1-1,5 cm et kalınlığında, her türlü formda prekast eleman üretimine olanak tanıyarak; tasarımcılara sınırsız yaratıcılık ve detay çözme imkânı sunmaktadır. Hafif olduğu için üreticilere hızlı üretim, montaj ve nakliye kolaylığı sağlamaktadır. Ve yine çimento oranının yüksekliği ve düşük su geçirgenliği ile dış etkilere karşı maksimum dayanıklılık sağlamaktadır.

CTB (CAM ELYAF TAKVİYELİ BETON); Ülkemizde hızla artmakta olan CTB prekast elemanları mimarlara sonsuz tasarım imkanı sunmakta yatırımcı ve müteahhitlere ise gerek zaman tasarrufu gerekse maddi tasarruf imkanı sağlamaktadır.